سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
 
امروز: شنبه 100 اردیبهشت 25

 

بازداشت منتقد داعیه داران آزادی بیان !

 

بیانیه‌ی مرکز بررسی‌های دکترینال در پی بازداشت آقای حسن عباسی

در پی بازداشت آقای حسن عباسی در روز 16 خرداد 1388 مرکز بررسی‌های دکترینال بیانه‌ای صادر نمود.

هوالحکیم
بیانیه‌ی مرکز بررسی‌های دکترینال در پی بازداشت آقای حسن عباسی
جناب آقای حسن عباسی رییس محترم مرکز بررسی‌های دکترینال به اتهام موارد ذیل از سوی شعبه 5 بازپرسی دادسرای نظامی احضار و بازداشت شدند.                                               چرا مدعیان خط امام(ره) بر خلاف روش ایشان عمل می‌کنند؟


در این رابطه توجه به نکات ذیل ضرورت دارد:
1- مصاحبه‌ی ایشان تحت عنوان «چرا می‌خواهند احمدی‌نژاد نباشد؟» در روزنامه‌ی وطن امروز به تاریخ 3 خرداد 1388.
2- سخنرانی سوم خرداد 1388 در دانشکده‌ی فنی دانشگاه تهران تحت عنوان «20 سال خامنه‌ایسم و جمهوری دهم» که به تبیین مهندسی سیاسی پرداخته شد.
3- سخنرانی روز دهم خرداد در تالار سیدالشهداء تهران با موضوع «مهندسی افکار عمومی». در این سخنرانی ضمن تبیین جریان «پوزیسیون و اپوزیسیون» به نوع نگاه این دو گروه نسبت به سیاست پرداخته شد. ایشان در قسمتی از بیانات‌شان که به طرح دیدگاه‌های علمی در حوزه‌ی تصمیم‌سازی پرداخته شده مدل «مثلث ما نمی‌توانیم» تحت «مدیریت جام زهر» تدقیق نمودند.
مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت بیانیه‌ای را در تاریخ 4 خرداد با مضمون «هشدار مرکز تحقیقات استراتژیک ...» با استفاده از ادبیات دور از نزاکت، تنویرکنندگان را « قابل پیگرد قانونی و قضایی» دانستند و به داغ و درفش تهدید نمودند.
مرکز بررسی‌های دکترینال نیز به عنوان مرکزی خصوصی که در سال‌های گذشته به تبیین طرح‌ریزی دکترینال همت داشته است، در بیانیه‌ای آقای روحانی را به مناظره در زمینه‌ی مدیریت ایشان بر پرونده‌ی هسته‌ای و سال‌ها ریاست وی بر مرکز تحقیقات استراتژیک دعوت کرد.
کسانی که داعیه‌ی «دانستن حق مردم است» را دارند و خود را مدافع آزادی بیان و آزادی اندیشه می‌دانند، تاب نیاوردند، و ضمن بهره‌گیری از دستگاه‌های تحت نفوذ خود، ضمن احضار رییس محترم مرکز بررسی‌های دکترینال به دادسرای نظامی، تلاش نمودند تا صدای حق را از گلوهای بیدار به خاموشی بکشانند.
آقای حسن عباسی رییس محترم مرکز بررسی‌های دکترینال به همراه وکیل خود در روز شنبه 16 خرداد 88 در شعبه‌ی مزبور (علی‌رغم این‌که ایشان بیش از یک دهه‌ی گذشته به عنوان شخصیتی علمی در حوزه‌ی نظریه‌پردازی و تولید علم همت گمارده‌اند) حضور یافتند.
متأسفانه آقای ولی‌پور بازپرس شعبه‌ی مذبور رسیدگی به اتهام ایشان را تا ساعت 13 به طول کشانده و در نهایت ضمن بازداشت وی، ایشان را به محل نا معلومی انتقال دادند.
مرکز بررسی‌های دکترینال ضمن اعلام این مطلب، نگرانی خود را از سلامتی رییس محترم مرکز ابراز می‌دارد و از مقامات قضایی تقاضا دارد نسبت به روشن‌شدن وضعیت ایشان اقدامات مناسب را مبذول دارند و پاسخی مناسب در این راستا به افکار عمومی ارایه نمایند.
روابط عمومی مرکزبررسی‌های دکترینال
اندیشکده‌ی یقین   http://www.andishkadeh.ir/news/content/?n=21

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

یکی از آخرین سخنرانی های ایشان قبل از بازداشت در دفاع از استراتژی های دولت نهم

 

رییس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با طرح این سئوال که "چرا مدعیان خط امام(ره) بر خلاف روش ایشان عمل می‌کنند؟" گفت: 99 درصد جریان اپوزیسیون درصدد نقد دولت است در حالی که پاسخش به سابقه عملکرد خود کمتر از یک درصد است.

به گزارش عدالتخانه به نقل از ایرنا، حسن عباسی طی سخنانی در همایش وبلاگ‌نویسان حامی احمدی‌نژاد که بعد از ظهر یکشنبه در تالار سیدالشهدا واقع در میدان هفتم تیر برگزار شد، افزود: این جریان که علیه دولت فضاسازی روانی می‌کنند در زمینه اعلام برنامه هیچ حرفی برای گفتن ندارند البته در این خصوص برنامه‌های کلی ارایه می‌کنند.
وی اظهار داشت: این جریان می‌گویند که گشت ارشاد را جمع کرده و نرخ تورم را تک‌رقمی می‌کنیم و مدام به دنبال ایجاد جنگ روانی هستند.
عباسی گفت: هنگامی که صحبت از رسانه می‌کنیم با سه مقوله پیامگو، پیام و مخاطب مواجهیم و وظیفه رسانه انتقال پیام به مخاطب است. وی با اشاره به مهندسی افکار عمومی گفت: این فناوری همان قدرت نرم است و اینکه چگونه می‌شود قلب‌ها و مغزها را تصرف کرد.
این استاد دانشگاه ادامه داد: امروز در نقد قدرت مستقر محور کار رسانه‌ای در فضای سایبر این شده است که چرا سیب‌زمینی توزیع و هولوکاست زیر سوال برده شده است و اینکه چرا باید اسراییل محو شود.
وی ادامه داد: پاسخ به آنان این است که محو اسراییل دیدگاه امام راحل و بنیانگذار انقلاب اسلامی است همچنین زمانی که محو اسراییل مطرح می‌شود باید به این موضوع توجه کرد که مگر شوروی زمانی که محو شد جنگ به‌وجود آمد، پس باید گفت چطور مدعی هستید که مدافع خط امام‌ هستید اما برخلاف روش ایشان چنین اظهاراتی بیان می‌کنید.
عباسی همچنین به نقدهایی که به دولت در خصوص آمریکای لاتین می‌شود اشاره کرد و گفت: در خصوص آمریکای لاتین باید گفت مگر اینگونه نیست که هر گاه بیگانه در منطقه ما اردو بزند ما نیز باید وارد محوطه خاک آن شده و اردو بزنیم پس اگر بیگانه به دنبال حیات‌خلوت برای خود است ما نیز برای خود آن را تعریف می‌کنیم. 
وی به همچنین به نقد‌های دیگری که علیه دولت در خصوص شرکت در اجلاس خلیج‌فارس شد اشاره کرد و گفت: از دیدگاه برخی رابطه فقط باید با آمریکا برقرار شود.
عباسی در خصوص تخریب‌هایی که علیه دولت در خصوص انحلال سازمان مدیریت شده اظهار داشت: باید گفت سازمان مدیریت منحل نشده بلکه تغییر ساختار داده است. وی خطاب به تخریب‌کنندگان دولت در خصوص انحلال سازمان مدیریت گفت: مگر شما که در دوره خود چهار نهاد امنیتی را ادغام کرده و نیروی انتظامی را به‌وجود آوردید کسی چیزی گفت که اکنون تلاش‌های دولت را با سیاه‌نمایی زیر سوال می‌برید
رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به اظهارات برخی منتقدان دولت مبنی بر پول‌افشانی دولت نهم گفت: دولت گذشته برای افتتاح پروژه‌ها، جشن‌های میلیاردی برگزار می‌کرد. دکتر حسن عباسی گفت: براساس اخبار خبرگزاری‌ها و سایت‌ها، دولت گذشته برای افتتاح فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) که هنوز هم کامل نیست یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان هزینه کرد. عباسی گفت: سالن جشن افتتاح این فرودگاه یک سالن بادی بود که از ایتالیا آورده بودند؛ صندلی‌ها و گل و شیرینی را از جای دیگر سفارش داده بودند.
این استاد دانشگاه افزود: امروز دولت برای افتتاح پروژه‌ها حداکثر دو میلیون تومان هزینه می‌کند و پول‌هایی را که به آن صورت هزینه می‌شد امروز به دست مردم عوام می‌رسد که دستشان به جایی نمی‌رسد. 
وی با بیان اینکه "شهرام جزایری که در دولت کنونی پرورش نیافته است"، گفت: شهرام جزایری در آن زمان از رییس مجلس به پایین، با پانصد میلیون تومان همه را خرید و رییس مجلس و کارگزاران دولتی با دریافت سیصد میلیون تومان وامدار جزایری شدند. عباسی با طرح این پرسش که "آیا فساد آقازاده‌ها و شهرام جزایری‌ها پدیده این دولت بود؟" اظهار داشت: در زمان محاکمه‌ یکی از کارگزارانی‌ها پروژه مژده برای واگذاری به هنرمندان مطرح شد.
این استاد دانشگاه با اشاره به این‌که دولت قبلی نقطه‌گرا و دولت کنونی توده‌گراست، گفت: دولت قبلی به سینماگران، هنرمندان و روشنفکران می‌رسید و این دولت به عوام و محرومان بیشتر رسیدگی می‌کند.
وی افزود: هر روزنامه رنگین برای فعالیتش به سه تا چهار میلیارد تومان نیاز دارد؛ آیا روزنامه‌هایی که خط قرمز اسلام، مبانی نظام و قانون اساسی را طی می‌کردند جز با حساب در اختیار مسئولان اداره می‌شدند؟
وی گفت: پول‌هایی را که به محسن سازگارا در مؤسسه کیان و جامعه روز که بنیان‌های اعتقادی جامعه را زیر سؤال می‌بردند داده می‌شد امروز به کف روستاها می‌رود در اختیار عوام قرار می‌گیرد.
رییس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز موضوع پول افشانی دولت را یکی از محورهای چالش برانگیز رسانه‌ها و سایت‌ها ذکر کرد و گفت: برخی از متنفذین جناح مقابل چهار ماه پس از اولین سفر استانی دولت در سال 84 گفتند که این سفرها تبلیغاتی است. وی با بیان این‌که برخی می‌گویند چرا به استان‌ها می‌روید، افزود: همه جای تهران شمال تهران نیست و از تهران نمی‌توان برای همه کشور برنامه‌ریزی کرد.
عباسی اظهار داشت: شما از حساب در اختیار به خواص پول می‌دادید و این دولت به عوام.
وی در همین زمینه به اهدا لب‌تاپ به خبرنگاران از سوی رییس جمهور قبلی اشاره کرد و گفت: اگر فرض شما را بپذیریم که دولت پول داده است تا رأی جمع کند کشاورز و دهقان صغیر آن روستا که پنجاه هزار تومان دریافت کرده است فقط یک رأی دارد، اما آیا از جناح مقابل شما نمی‌توانستند بگویند لب‌تاپ داده‌اید تا خبرنگار هزاران رأی کار کند. 
وی با بیان این‌که برخی نمی‌دانند وام یعنی چه گفت: سیاست‌های شما نظام بانکی را ایجاد کرد که افراد میلیاردها تومان وام می‌گیرند اما پس نمی‌دهند.
وی سپس به موضوع سیصد میلیارد دلار درآمد نفتی اشاره کرد و گفت: کسی که عضو مجلس خبرگان است و در این زمینه دروغ می‌گوید چه پاسخی دارد در حالی‌که کمیسیون اقتصادی مجلس درآمد نفتی را 220 میلیارد دلار اعلام کرده است.
عباسی با تقبیح توجیه اقدامات برای دستیابی به قدرت از جمله دروغ و دغل گفت: گاهی گفته می‌شود دولت 300 میلیارد دلار درآمد نفتی را به دست آورده و در روستاها توزیع کرده تا مردم رأی دهند. 
وی به خبر دیگری از یکی از سایت‌ها در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در آن سایت آمد که 250 میلیون تومان برای دکوراسیون اتاق وزیر هزینه شد.
این استاد دانشگاه رویکرد غیراخلاقی در عرصه سیاست را مورد انتقاد قرار داد و گفت: کسانی که خود را از یاران و نزدیکان امام می‌دانند این موضوعات را بسط می‌دهند و هیچ برنامه رسمی و ایجابی اعلام نکرده‌اند. عباسی گفت: کسانی که موضوع گردش آزاد نخبگان و تغییر چهره‌ها را مطرح می‌کنند و با برگشت به فضای سال 76 که علیه نظام شعار رسمی می‌دادند این بار شعار مرگ بر دیکتاتور داده می‌شود، در خصوص مدیریت‌های مدام‌العمر پاسخ بدهند. وی مدیریت مدیریت مدام‌العمر حزب کارگزاران بر متروی تهران، مدیریت مادام‌العمر بر دانشگاه آزاد و مدیریت مدام‌العمر بر مرکز تحقیقات استراتژیک را مثال زد و گفت: مرکز تحقیقات استراتژیک 17 سال سابقه ثبات تصمیم‌گیری دارد اما در این مدت 17 استراتژی از آن بیرون نیامده است.
وی با بیان این‌که آماده است در این باره مناظره کند گفت: این افراد بگویند آیا برنامه استراتژیک و استراتژی برای اداره کشور داشته‌اند یا خیر.
عباسی افزود: چرا رهبر انقلاب اسلامی باید طرح تحول کشور را در دانشگاه فردوسی مشهد تبیین، دهه پیشرفت را در دانشگاه شیراز و حرکت به سمت پیشرفت را در دانشگاه کردستان مطرح کنند؟
وی گفت: یکی از موارد مدیریت‌های مدام‌العمر مجمع تشخیص مصلحت‌ نظام است و این مجمع در تعیین نقشه کشور چه جایگاهی دارد.
عباسی همچنین با اشاره به اظهارات برخی نامزدها مبنی بر این‌که کشور طرح و برنامه ندارد گفت: من از کسی که 20 سال در صحنه اجرایی کشور نبوده اما در چهار جایگاه عضو ثابت بوده است، سؤال می‌کنم در این مدت چند سیاست کلان استراتژیک و طرح برای اصلاح فرهنگی کشور ارائه کرده‌اید؟
وی گفت: رهبر انقلاب اسلامی در دستورات خود به بخش‌های آموزش عالی، آموزش و پرورش، قوه قضاییه، نیروهای مسلح به طور مستقیم طرح تحول را خواستار می‌شوند اما چرا ایشان از مجمع و مرکز تحقیقات استراتژیک طرح تحول نمی‌خواهند؟
وی وظیفه فرهنگستان هنر را تولید فلسفه هنر برشمرد و گفت: کسی که 20 سال رئیس این فرهنگستان بوده چند صفحه فلسفه هنر ارائه کرده است.
وی با اشاره به این‌که برخی دوران کنون را دوران قانون گریزی می‌نامند به خبر دیگری در تاریخ 24 آذر 83 اشاره کرد و گفت: در آن خبر به بی‌تفاوتی دولت در برابر بیش از 16 هزار تخلف مدیران شرکتی که توسط سازمان حسابرسی مورد ارزیابی قرار گرفته اشاره شده است که میزان آن بیش از 2 تریلیون ریال است.
این استاد دانشگاه به موضوع سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اشاره کرد و گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی منحل نشد بلکه تغییر شکل داد. وی این سازمان را بودجه محور و ناکارآمد ارزیابی کرد و گفت: یک مدل غلط آمریکایی در این کشور بنیان‌ نهاده شد و مبنای نظام برنامه‌ریزی کشورمان شد. عباسی این پرسش را مطرح کرد آیا اگر امروز اقتصاد جهان و اروپا به هم ریخته است برای این است که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را منحل کرده‌اند.
وی با بیان این‌که برخی رویه‌های غربی را دنبال می‌کنند اظهار داشت: اگر ما این رویه‌ها را دنبال می‌کردیم فاتحه برنامه هسته‌ای خوانده می‌شد. 
منبع : http://www.adlroom.ir/vdci.3arct1avvbc2t.html

 


 نوشته شده توسط تحلیل بی عینک در یکشنبه 88/3/17 و ساعت 12:29 عصر | نظرات دیگران()

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور درواکنش به برخی مسائل مطرح شده درباره پول نفت گفت: اینکه می‌گویند پول نفت چرا سر سفره مردم نیامد پس کجا رفت، باید گفت که این پول بیش از 60 میلیارد دلار فعالیت عمرانی در دولت نهم بوده است.

 رضا سراج در تالار ملاصدرای دانشگاه سیستان و بلوچستان درزاهدان افزود: این درحالی است که فعالیتهای عمرانی در دولت هشت ساله اصلاحات تنها 37 میلیارد دلار بود.

او ادامه داد: براساس آخرین گزارش صندوق بین المللی پول، درآمد سرانه مردم ایران از دو میلیون و 500 هزار تومان در دولت اصلاحات به چهار میلیون و 500 هزار تومان از سالهای 84 تا 87 در دولت نهم رسید.

 وی اضافه کرد: صادرات غیر نفتی نیز در چهار دولت گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مدت 16 سال معادل 53 میلیارد دلار بود که به 57 میلیارد دلار طی سه سال گذشته رسید.

 سراج افزود: در دولت اصلاحات تعلیق و فقدان احقاق حقوق تحقق یافت و ایران نتوانست به اهداف ملی خود که دسترسی به انرژی هسته ای یکی از آنها بود، دست یابد

منبع : http://www.khedmat.ir/?page=news&newsid=399

 

راز محبوبیت احمدی‌نژاد به نقل از روزنامه امریکایی واشنگتن‌پست : http://www.rajanews.com/detail.asp?id=29783


 نوشته شده توسط تحلیل بی عینک در چهارشنبه 88/3/6 و ساعت 8:17 عصر | نظرات دیگران()

ثبت نام اینترنتی مراسم اعتکاف :  http://etekaf.ir

چهل نکته درباره انتخابات : http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=7010

http://www.khedmat.ir/?page=Showfilm&movieid=6

اشپیگل: موج حملات اصلاح طلبان علیه احمدی نژاد : http://www.khedmat.ir/?page=news&newsid=469
متن کامل کتاب "فرزند ملت"، مجموعه خاطرات منتشر نشده از دکتر احمدی‌نژاد : http://www.ravayatnews.com/fa_default.asp?RP=M_content.asp&P1N=ContentID&P1V=2472
امروز جهان رسانه و سیاست بدون احمدی‌نژاد لطفی ندارد : http://www.rajanews.com/detail.asp?id=29962
بهائیان" هم به حامیان موسوی و کروبی پیوستند : http://www.khedmat.ir/?page=news&newsid=488

 نوشته شده توسط تحلیل بی عینک در چهارشنبه 88/3/6 و ساعت 8:10 عصر | نظرات دیگران()

 دستگیری 104 شیطان پرست خونخوار در شیراز

 

تصویر بزرگ
سرویس اجتماعی و فرهنگی : خبرنگارانی که روز دوشنبه به محل نگهداری اعضای دستگیر شده این گروه در شیراز رفتند در این محل اشیایی همچون تبر، شمشیر، چاقو، قمه، بطری های پلاستیکی و وسایل نواختن موسیقی هم مشاهده کردند.
بر بدن های برخی از آنان نقش هایی همانند خالکوبی جای گرفته بود که عمدتا یادآور بال های پرندگان و نشان تجاری برخی خودروهای بیابانی بود.
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شیراز در این محل به خبرنگاران گفت: ماموران اطلاعات بسیج، 104 نفر از اعضای این گروه شیطان پرست را یکشنبه شب درمراسم پارتی درشیراز دستگیر کردند.
سرهنگ "عباس حمیدی" افزود :برادران اطلاعات سپاه شیراز از حدود یکسال پیش طی یک کار مستمر اطلاعاتی و تحقیقاتی، درباره حرکت بعضی از گروه های وابسته به بیگانگان و عوامل اصلی، مکان های برگزاری و اقدامات آنها اقدام به شناسایی و رصد کردند.
وی اضافه کرد : این برادران، شب گذشته موفق شدند 104 نفر از اعضای گروه شیطان پرستی را در یک جسله مشترک پارتی و کنسرت موسیقی غیراخلاقی در شیراز، دستگیر کنند.
وی افزود: این جلسه دریکی از باغ های اطراف شیراز برگزار شده بود که مراسم این شیطان پرستان به صورت همزمان( زنده) با دو دستگاه دوربین از طریق سیستم اینترنت پرسرعت برای سراسر دنیا پخش می شد.
حمیدی با بیان اینکه تمام این افراد پسر بودند، بیان کرد: یکسری تجهیزات از جمله سیستم های الکترونیکی ،مقادیری مواد مخدر و تهجیزات اجرای برنامه های ضد اخلاقی در این پارتی کشف شده است.
وی اظهار داشت:این افراد به انجام کارهایی از جمله خوردن مشروبات الکلی، رفتارهای ناهنجار، رقص های نامتعارض و ضد اخلاقی، خود زنی و مکیدن خون خودشان می پرداختند و از قالب انسانیت به درون قالب حیوانی رفته بودند.
وی بیان کرد:حتی این افراد یک نوع نماز هم دارند که نماز آنان تعظیم به شیطان است و یکی از اقداماتی که این افراد انجام دادند، راه اندازی سایت های ضد اخلاقی ، تهیه لباس های نامتعادل و ضد فرهنگی در جامعه ، تهیه آرم ها و نمادهای شیطان پرستی بوده است.
حمیدی هدف عمده این افراد را اغفال جوانان و نوجوانان با شیوه ها و شگردهای خاص روانی همراه با جاذبیت های کاذب اعلام کرد.
وی اضافه کرد : خانواده ها باید مراقب جوانان و نوجوانان خود باشند که با چه افرادی رفت و آمد دارند چون دشمن قصد دارد با اغفال جوانان و بهره گیری از آنان به اهداف شوم خود برسد.
حمیدی بیان کرد : صاحبان باغ ها و امکانی که این مجالس در آنها برگزار می شود باید بدانند با هماهنگی که با قوه قضاییه انجام شده برخورد جدی با آنان صورت می گیرد.
این مسوول گفت:‌ دشمن، تهدیدات زیادی علیه نظام دارد که یکی از مهمترین آنها، تهدید نرم و مقابله فرهنگی است ومقابله با هرگونه تهدید دشمن از از وظایف نیروی مقاومت بسیج است.
حمیدی اظهارداشت: بعضی از گروه هایی که در این میدان وارد عرصه کار مقابله با ارزش های اسلامی شده اند، گروه های شیطان پرست و ضد اخلاق هستند.
 

 نوشته شده توسط تحلیل بی عینک در چهارشنبه 88/3/6 و ساعت 7:23 عصر | نظرات دیگران()

حضرت رب عنایت کردند این مطلبم به دلم افتاد .

 امیدوارم مقبول حضرت مهدی روحی فداه باشد .

به عشق دیدن جانان حیات میخواهم

وگرنه پر کشم از این ، دیار ظلمانی  

اگر بدانم اینقدر از حضرت دور شده ام که مهدی فاطمه که رحمة للعالمین هستند

دیگر اجازه ی دیدارشان را به این حقیر نمیدهند حتی یک لحظه هم میل ندارم

در این محنت سرا بمانم

یا حق


 نوشته شده توسط تحلیل بی عینک در دوشنبه 88/2/14 و ساعت 7:12 عصر | نظرات دیگران()
درباره خودم

بی عینک
تحلیل بی عینک
وقایع را بی عینک ببینیم نه از درون عینک رسانه ها . همین

آمار وبلاگ
بازدید امروز: 44
بازدید دیروز: 135
مجموع بازدیدها: 310202
جستجو در صفحه

لوگوی دوستان
خبر نامه